Довіртеся професіоналам!
З нами комфортно!

+38(098)223-48-14
+38(099)439-14-86

Продаж, купівля квартир, будинків та комерційної нерухомості

 

Інформація для покупців, які купують першу нерухомість в Україні.

ПОВЕРНЕННЯ ПЕНСІЙНОГО СБОРУ ПРИ КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ.

    Пунктом 9 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» (далі по тексту - Закон) встановлено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є,тому числі, особи, які купують нерухоме майно. Згідно з п. 10 ст. 4 Закону,  розмір ставок збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягає сплаті при покупці-продажу нерухомого майна, становить 1% від вартості нерухомості, визначеної в договорі купівлі-продажу такого майна.

У той же час, вказаний Закон передбачає виключення з правил, а саме -  від сплати такого збору звільнені особи, які купують житло і перебувають у черзі на отримання житла, або купують житло вперше (п. 9 ст. 1 Закону). Відповідно до ч. 1 ст. 657 Цивільного кодексу України, договори купівлі-продажу нерухомого майна підлягають нотаріальному посвідченню. Норми Закону встановлюють особливий порядок нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомості, а саме -  нотаріус робить посвідчення договору виключно за наявності документального підтвердження сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомості.
При цьому, чинним законодавством України не передбачений обов'язок нотаріуса перевіряти факт покупки особою житла вперше, так само як і не передбачено законодавчого механізму перевірки такого факту. Тобто, на сьогоднішній день, при засвідченні договорів купівлі-продажу нерухомості надавати нотаріусу документ про сплату пенсійного збору зобов'язані навіть особи, які, відповідно до Закону, звільнені від обов'язку його сплачувати (особи, які здійснюють покупку житла вперше).

Не дивлячись на ситуацію, що склалася, для осіб, які вперше купили житло і оплатили 1% збір від операції з купівлі-продажу нерухомості, існує можливість повернення грошових коштів в судовому порядку.
Для повернення безпідставно сплаченого пенсійного збору, Вам необхідно дотримуватися наступного алгоритму дій:

1) Зберегти квитанцію про сплату збору на обов'язкове пенсійне страхування (при оплаті можна отримати дублікат квитанції).

2) Отримати витяг з Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна, які підтверджують факт покупки житла вперше.

4) Отримати в управлінні Пенсійного фонду України відмову в поверненні сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування;

5) Оскаржити рішення про відмову управління Пенсійного фонду України в судовому порядку, шляхом подання позовної заяви до адміністративного суду.
©2019 All rights received